gold silver
mailing paying
home

Cynk, cen i produkcji

Cynk, symbol Zn, jest metal niebieski szary lub szaro-biały, jego gęstość jest 7133 kilogram za 1 metr sześcienny, jego temperatura topnienia wynosi 419 stopni, a temperatura wrzenia 906 stopni. Stosowany jest głównie w przemyśle do cynkowania żelaza i zapobiega korozji.
Chiny stały nr 1 kraju produkcji, konsumpcji i rafinacji cynku. "Fabryka świat potrzebuje tego metalu.
Ceny cynku wzrosły w ciągu kilku miesięcy od góry do piwnicy. Po upadku tak szybko, jak gwałtowne, że sytuacja może być gorsza nie jedyną zaletą jest...

I. Udoskonalenie i cynku wykorzystania
Siarczek cynku, o nazwie Przysłona jest rudy cynku bardziej rozpowszechnione w kopalni cynku. Siarkowodoru jest palona w temperaturze 900 stopni piekarniku przez tlenek cynku (prażyć). Wymywania (za pomocą kwasu siarkowego), przekształca się w tlenek cynku i siarczan cynku jest usuwany żelaza, złota, srebra. Inne zanieczyszczenia usuwane są następnie przez cementacja (za pomocą cynku w proszku), takich jak kadm, miedź, kobalt i nikiel i cynk jest oczyszczany metodą elektrolizy. Jest to metoda hydro-metalurgicznych rafinacji w wyniku procesów chemicznych, ta metoda jest stosowana do 9 / 10 produkcji światowej. Druga metoda, zwana hutnictwa, wykorzystuje procesów termicznych, które obejmują ogrodzenia po likwidacji w drodze rafinacji i destylacji to najstarsze metody.
Pierwsze połączenie rudy cynku wytwarzane z kopalni. Wtórnego cynku pochodzi z recyklingu cynku. Recyklingu pozostałości z przetwarzania cynku i innych pozostałości: odlewy do urządzeń samochodowych, ...
Stosowania cynku jest nie tylko dachy domów i okap. Cynk stosowany jest głównie do cynkowania żelaza i stali (70% światowego zużycia), które odbywa się dwoma metodami: zanurzenie w gorącej kąpieli stopionego cynku (bardziej wiarygodne) lub elektrolizy. Przemysł motoryzacyjny używa dużo cynku do zapobiegania korozji stali. Cynku Cynkowanie wykorzystywany jest również do płyty, rury, przewody, budownictwo, produkcja urządzeń elektrycznych ... Cynk jest również wykorzystywana w produkcji baterii, opon, wyrobów gumowych, miski, pigmenty do farb ...
Cynk jest również popularny ze względu na zdolność do tworzenia stopów innych metali takich jak mosiądz jest skład stopu cynku (1 / 2) i miedzi.
Zamak jest ze stopu cynku (95%) i aluminium z odrobiną miedzi i magnezu, stosowany jest w przemyśle motoryzacyjnym i ceniony za jego właściwości stopionego płynu. Srebra jest stop miedzi, cynku i niklu. Cynk jest również używany w małych ilościach w stopu brązu aby stało się ono bardziej płynne stopionego metalu.

II. Produkcja i spożycie cynku na świecie
Światowa produkcja cynku w 2008 r. szacuje się na ponad 11,6 milionów ton cynku, prawie trzykrotnie w 1962 i dwukrotnie w 1995 roku. Wzrostu światowej produkcji cynku od 2002 r. 26%. Produkcji cynku nadąża za popytem, ponieważ ceny są trzykrotnie. Obecnie ceny są z powrotem do poziomu z roku 2002, ale nie produkcji, a nie popyt ...

Chiny są największym na świecie producentem cynku ponad jedną czwartą światowej produkcji cynku i największych konsumentów w prawie jedną trzecią światowej produkcji.

Zużycia cynku w Chinach potroiła się od 2000 roku. Chiny zużywają więcej cynku niż w USA, Japonii, Indii, Niemiec, Włoch i Belgii razem wziętych.
Chiny zajmuje pierwsze miejsce w produkcji, konsumpcji i rafinacji cynku. Aby wiedzieć co się dzieje w świecie cynku muszą oglądać to, co Chiny nie. Chiny są importerem netto cynku, gdy jest największym producentem cynku na świecie. "Fabryką świata" wymaga cynku do wytwarzania samochodów, pralek, fabryk, infrastruktury ...
Podczas gdy Europa i USA perfusent ich sektora bankowego, Chiny są zakupy surowców i szczyty list: olej, żelazo, miedź, aluminium, cynku, uranu i Australii ...
Kopalni cynku znajduje się w Chinach (27%), Australia (12%), Peru (12%), USA (7%) w Kanadzie (5%) i Meksyku (4%). Pierwszych trzech krajów produkujących cynk (Chiny, Australia, Peru) produkują ponad połowę światowa produkcja cynku.
Spadek cen cynku spowodowało bardzo szybkie zamknięcie wielu kopalń na świecie. Czternaście kopalnie zamknięto i kilkanaście innych spadły ich produkcji. Projekty wydobywcze w budowie są w najlepszym przypadku opóźniona, a często opuszczone. Najbardziej dotknięte kraju jest Australia. Kopalni cynku zamknięta w ciągu kilku miesięcy, ale ponownie trwa lata i dziesiątki milionów dolarów inwestycji.

III. Cena cynku
Cena za tonę cynku tysięcy dolarów za tonę lub nieco mniej niż jednego dolara funta połowę. Aby dać wyobrażenie o poziom cen, to działo się tylko trzy razy w wieku:

1. 1921, po rosnących kosztów wojny światowej
2. 1932 roku po kryzysie 1929
3. 2002 roku, po prawie trzydziestu latach stałego spadku ze względu na czynniki strukturalne, które już nie istnieją.

Kopalni cynku w piekle z ceny cynku na tym poziomie. Producenci nie zatrzymują się tylko pieniądze, ale w pobliżu kopalni cynku lub zbankrutować.
Spadek cen cynku scared off inwestorów, banków zaprzestało udzielania pożyczek, dziś kopalni cynku produkty na straty. Podwyższenia kapitału lub pożyczki są tylko dwa wyjścia.
Jedyną dobrą wiadomością dla górnictwa cynku jest obniżenie cen ropy naftowej. To jednak wkrótce się i konsekwencje dla górnictwa cynku będzie straszne na tym poziomie cen cynku. Ma ograniczenie różnicy między rosnących kosztów i spadku cen cynku.
$ 1 000 za tonę, światowa produkcja cynku jest poważnie zagrożona, wiele kopalni cynku produkty na straty i brak zdolności kredytowej i wzrost kapitału sprawia, że ich sytuacja jeszcze bardziej krytyczna.
Cena cynku wzrosła z $ 4 000 EUR za tonę do $ 1000 za tonę w 24 miesięcy. 1 000 to nie tylko psychologiczne także znajduje się czerwona strefa światowa produkcja cynku.

Sytuacja jest prosta: cynk jest niezbędny dla przemysłu. Chiny, choć pierwszym producentem cynku na świecie, produkuje więcej niż wystarczająco, ważne jest, (przemysł, budownictwo, infrastruktura). Chiny i cynku potrzeby świata.
$ 1 000 za tonę cynku i pół dolara kg, wzrost gospodarczy, czy też nie, świat zabraknie cynku. Niezależnie od podejścia: technicznego, psychologicznego progu, analiza strukturalna, mistyczne zaklęcia, 1 000 dolarów za tonę cynku jest niski branży od ponad 100 lat, ponieważ kopalni cynku produkować straty, gdy ceny są tak niskie! !
Konieczne jest, aby cena cynku wzrasta tak szybko, że równowaga między popytem a podażą jest trwała, jeżeli kopalni nadal będzie blisko, produkcji cynku załamie i cen cynku wznieść ponownie.
Mamy dwa rozwiązania: niewielki wzrost cen cynku w krótkim terminie, lub bardzo ostry wzrost cen cynku w perspektywie długoterminowej.

Dr Thomas Chaize

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

raw material
other
mailing free
dani2989 logo