gold silver
mailing paying
home

Cena platyny
Dolar, Funt, Euro

pdf

Platinum ma wiele właściwości. Go odpornym na korozję i ścieranie, nie utleniać w powietrzu i odporny na atak chemiczny. Jego temperatura topnienia jest wysoka (1775 stopni), ale jest bardziej giętki i kremowej jak złoto. Jej główne zastosowanie ma miejsce w przemyśle jako katalizator lub biżuterię w produkcji biżuterii.
Należy do rodziny PGMs (PGM), która obejmuje: Platyna (Pt), pallad (Pd), Rodhium (Rh), Ruthérium (RU), Iridium (IR) i Osm (OS). Jeżeli rok 2009 daje mi czas piszę na temat produkcji i konsumpcji, jak również platyny ceny rod, aby nagrać więcej niż 10 000 dolarów jeden ounce (oz wiedząc, że odpowiada 31103 gram, to gram drogie). I tak, platyny z jego zapis do 2230 dolarów jedna uncja w pierwszych latach nie jest nawet najbardziej kosztowne elementy rodziny PGMs.
W roku 2003, ceny złota i ropy naftowej mają złapany moje uwagi, nigdy nie miał czasu, aby opublikować na wykresie cen platyny. Zmuszone do podejmowania decyzji w górnictwie w świecie pełnym gotować, z platyny cena została ofiarowana. Na okres 5 lat, czeka cierpliwie na właściwy czas, aby opublikować temat cen platynę i powiedzieć wszystko dobre, że myślę o tym metali szlachetnych.
Powrót do obszaru tysiąc dolarów jedna uncja platyny wreszcie daje mi możliwość mówienia do jednej nazwie, błędnie, "trochę pieniędzy" i jest większej części jego rzadkość i jakości, w Big Brother złota Little Brother, że z pieniędzy.

I. The Platinum
A. Korzystanie z platyny.
Ponad połowa światowej produkcji platyny jest używany do produkcji katalizatorów dla przemysłu motoryzacyjnego (59%) jest katalizatorem w układy wydechowe do ograniczenia zrzutów toksyczne związki (tylko 20% platyny stosowane przez przemysł samochodowy z recyklingu rur wydechowych). Mniej niż jedna czwarta produkcji platyny jest używany do biżuterii biżuteria (18%). Pozostała produkcja jest wykorzystywane w chemii (4%), w produkcji szkła (5%), energia elektryczna i elektronika (4%) i ropy (2%), tylko 1% produkcji Świat platyny jest wykorzystywany na inwestycje.
Platyna jest również służyć jako katalizator dla ogniw paliwowych do konwersji wodoru i tlenu w energię elektryczną, korzystając z marginalnej dziś, ale jutro może uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnym pokładu.

B. Producent platyny.
Republika Południowej Afryki Rosja i produkują 90% światowej produkcji platyny, Afryka Południowa samodzielnie odpowiada za trzy czwarte światowej produkcji platyny. Posiada produkcji platyny prowadzące poprzez Bushveld Complex, który zawiera złoża platyny największym na świecie. Jednak Rosja jest pierwszym, aby wykorzystać swoje duże złoża na Uralu na początku XIX wieku. W tym czasie, to stanowi 90% światowej produkcji platyny, to nawet strajki walutach platyny 1828 do 1845.
Reszta świata platyny jest wytwarzany głównie przez USA i Kanady. W kopalni platyny są rzadkie i mniej więcej dobrze rozproszone geograficznie, jak kopalnie złota.

C. Światowej produkcji platyny.
W 2007 r. światowa produkcja platyny wynosiła 6,5 mln uncji platyny ta stanowi mniej niż dwanaście razy światowej produkcji złota (80,3 mln uncji złota) i 100 razy mniej niż na świecie pieniędzy (659 mln uncji srebra).

II. W cenie jednego uncja platyny w dolarach, euro i funta.
A. W cenie jednego uncja platyny Dolar rocznie.
Od 1960 r. ceny na uncji platyny, skorygowane o inflację, widział trzy fale wzrostu :
Nr 1 1968-1969: dwa lata.
L. 2 1978-1980: trzy lata
L. 3 2000-2008: osiem lat.
Aby być zwięzły, w dwóch poprzednich fal wzrost, który przyniósł obecnej średniej rocznej w 1600-1800 uncja platyny, były krótkie fale. Na wykresie widać wyraźnie, że fala rozpoczęła się w 2000 roku, który trwa do dziś jest inna, o wiele bardziej solidnych fundamentach. Nie sądzę tej fali ekspansji będzie ulotne, jak dwie poprzednie, ponieważ początki są różne.
Obszar $ 600 EUR na uncja platyny jest głównym obszarem wsparcia dla ponad 48 lat, nie sądzę, że dokona tego dziennie średni roczny poziom cen w cenie jednego, podczas gdy uncja platyny podczas gdy wzrost jest nadal możliwe.

B. Cena uncji platyny w dolarach na dzień.
Cena uncji platyny jest teraz nieco poniżej 1100 dolarów wsparcia 1000 dolarów za uncję platyny będzie bardzo silna, tygiel nie jest bardzo daleko. $ 1,000 uncji platyny, to poparcie dla analizy technicznej, ale również ważny z psychologicznego progu. Trudno powiedzieć dokładnie, na jakim poziomie będzie odbicia, ale na obszarze od $ 1000 jest interesujący. Jeżeli wsparcie 1000 dolarów została zerwana należy jedynie czasowo i bardzo szybko, chociaż wciąż jest zbyt wcześnie idealny oczekiwać odbicia kupić.

C. Cena platyny w euro i funtach.
Z platyny cena funta jest również w obszarze wsparcia na 600 funtów uncja platyny. Rekord to 1143 funtów uncja platyny w marcu 2008 roku.
Cena platyny strefy euro ma wsparcie na 800 euro za uncja platyny. Rekord ceny platyny w euro do 1450 euro za uncja platyny. Świadomość, że reprezentuje 31103 uncja gramów, cena grama platyny wynosi 46 euro za rekord. Dzisiaj z uncja platyny netto 780 euro, jesteśmy na 25 euro za gram platyny i 25 000 za kilogram.

Platyna jest metalem szlachetnym, rzadko więcej niż złoto mały i bardzo przydatny produkt. Inwestorzy zbyt często zapominamy, w 1000 dolarów, 800 euro i 600 funtów uncja platyny zasługuje znacznie więcej uwagi.

Dr Thomas Chaize

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

raw material
other
mailing free
dani2989 logo