gold silver
mailing paying
home

Cena baryłki ropy dla wieku.
Prijsontwikkeling van het vat aardolie sinds een eeuw.

Jest to pierwszy z trzech artykułów dotyczących cen ropy naftowej. Tego tematu do ewolucji cen ropy od wieku. Celem jest pokazanie, graficznie głównych etapów zmian cen od 1920 roku.

I. Na wykresie w produkcji ropy przez 100 lat.
Na baryłkę ropy została zmieniających się ponad 100 lat w przedziale cenowym od $ 1 i $ 40. Cena czarnego złota jest bardzo ważne dla całej gospodarki światowej. Na przykład, OPEC kryzysu z 1973 r. miał ogromny wpływ na gospodarki krajów uprzemysłowionych. Istnieją dwa główne okresy cen na wykresie.

II. Okresy równowagi cen ropy.
Przedmiot nie jest tutaj, aby wyjaśnić powody, dla różnych cięć i podwyżek cen, ale w celu znalezienia głównych trendów w tych cenach.
- (A) Od 1920 do 1970 r., cena ropy pozostaje w kanale jako obszar pułap w wysokości $ 5 za baryłkę. Ale w 1973 roku z kryzysu OPEC (Organizacja Państw Eksporterów Ropy Naftowej), cena ropy naftowej obecnie jego stary kanał.
- (B) Od 1970 r. cena za baryłkę się w przedziale cenowym pomiędzy $ 10 i $ 40, to nigdy nie spadnie poniżej tego progu. Kryzysu pkt pchają ceny do 40 dolarów i rośnie w krótkich okresach nadmiernej ceny w dół w obszarze 10-15 dolarów za baryłkę.
- (C) Obecnie cena za baryłkę przeszłości ważny próg 40 dolarów za baryłkę. Powstaje pytanie, czy olej jest definitywnie poza jego stary kanał cena?

Obecny wzrost cen może być postrzegana jako krytyczny moment i przemijające, olej powrotu do kanału poniżej 40 dolarów.
Ewentualnie, jak w 1970s, równowaga jest uszkodzone, a rynek jest pod kontrolą, w wyniku czego cena za baryłkę na nowy obszar znacznie wyższych cenach. Może także zasugerować, że tło szczytowej produkcji, ceny będą iść tylko do ostatniej kropli benzyny.
Oporu jest teraz wsparcie, to dlaczego obszarze $ 40 jest bardzo ważne, musimy uważnie śledzić ceny tego sektora.

III. Wyjaśnienia do lepszego zrozumienia oleju.
- Ropa jest już potrzebne we wszystkich dziedzinach gospodarki.
. 1. Olej jest wykorzystywany jako źródło energii mechanicznej. Służy ona jako źródło energii dla samochodów z silnikiem benzynowym i diesla, samoloty z nafty. Ale również pomaga budować drogi dla samochodów z tar.
. 2. Termicznego wykorzystania ogrzewania domów z oleju opałowego.
. 3. Smary, olej służy jako olejów smarowych w przemyśle i transporcie.
. 4. Chemicznych materiałów uzyskanych w wyniku krakowania (kraking), który jest procesowi rafinacji. Sytuacja ta może ulec zmianie składu ropy naftowej i produkuje inne produkty, takie jak benzen, toluen, ksylen, które umożliwiają wytwarzanie tworzyw sztucznych, syntetycznych materiałów włókienniczych, kauczuku syntetycznego, detergentów i do produkcji mieszanki nawozów.

- Ropa naftowa stała się głównym źródłem energii, a jej produkty uboczne są również bardzo przydatne w nowoczesnej gospodarce, powodując stały wzrost popytu wraz ze wzrostem światowej populacji. Ale oferta wydaje się mieć trudności w następujący wniosek, że ostatnie kilka miesięcy. Problemem jest to, czy jest to tymczasowy kryzys ze względu na kilka funduszy hedgingowych, które skorzystały z terminów między popytem i podażą, lub jeśli jest on głębszy kryzys strukturalny ze względu na szczyt w produkcji wydobycia ropy naftowej zapobieganie dostaw do krajów-producentów następujące globalnego popytu. Jest to bardzo zaskakujące, aby zobaczyć OPEC, która istnieje w celu zapobieżenia spadających cen, walka o spadek w produkcji zwiększa ogłaszając coraz bardziej ważne.

- Problemy z transportu i rafinacji komplikuje się jeszcze bardziej wrażliwe cena równowagi. Rurociągu nie może dostarczać ropy z tankowca nie wydają się wystarczające do transportu, strategiczne zapasy są odnawiane i nie jest łatwo rafinerii działa przy wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych. Ale niech nam się nie pomyłka, problemy te są ważne, ale mogą być rozwiązane, który nie jest w przypadku szczytowej produkcji olejów mineralnych.

- Prawdziwym problemem jest to, że zasoby, do 1970s, człowiek odkrywa więcej oleju niż zużywa. Ale z Hubbert szczytowej dzieje się dzisiaj w 25 lat do najbardziej optymistycznego, ceny powinny rozwijać się w sposób bardzo różny. Coraz trudniej jest odkrycie nowych złóż ropy naftowej i budowy nowych naftowych. Geolodzy mają coraz trudniejsze do odkrycia nowych złóż ropy naftowej, podczas gdy równolegle popyt rośnie. Możemy powiedzieć: Zakończony okres lokaty olbrzym Ghawar i Abqaiq w Arabii Saudyjskiej, to w przeszłości było wystarczająco dużo czasu do roślin rury w piasku na olej jaillisse. Teraz, nawet na pełnym morzu operacja stała się dochodowa. Ta sytuacja jest bardziej złożona niż pierwszy, olej jest trudne do przechowywania, a po drugie lokaty są ograniczone. Jest to bardzo trudne do przechowywania oleju dzisiaj skorzystać z wzrostem jutro, bo produkcja jest chude i możliwości składowania są bardzo ograniczone w porównaniu do konsumpcji.

Przyszłość wydaje się cen ropy związane z szczytowa bliskość produkcji. Tak więc, w zależności od opinii w tej sprawie, będziemy mieli odmienny pogląd na temat ewolucji cen ropy naftowej. Jeśli nie ma problemu z produkcji, ceny powinny szybko wrócić na kanale między 15 a 40 USD. Jeśli szczyt produkcji jest bliski, to ceny powinny pozostać na tym kanale w przyszłości. Ceny one ewoluować kanał wyższe lub stale rosną? Będzie to zależało od naszej zdolności do zastąpienia ropy naftowej z innych źródeł energii. Uwaga! Jest to długoterminowe szczyty zwiększać lub zmniejszać w perspektywie krótkoterminowej są zawsze możliwe, że nie wpłynie to na dłuższą metę. Ponieważ pierwszy z ropy naftowej oraz Edwin Drake, świat ma ogromne ilości zużywanej ropy naftowej, które ma charakter umieszczone dziesiątki milionów lat na budowę. Jest pewne, że szczyt odbędzie się w produkcji. Pytanie brzmi, kiedy wczoraj, dziś lub w 5, 10 lub 25 lat?

Dr Chaize Thomas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

raw material
other
mailing free
dani2989 logo